Pestré cvičení s pomůckami

aneb co jste hledali a teď to našli

Už jste někdy seděli na velkém balónu nebo dokonce na něm zkoušeli cvičit? Ať už je odpověď na tuto otázku kladná či záporná, určitě se během lekcí dozvíte o svalech, o kterých jste doposud neměli ani tušení. Během lekcí využívám různých cvičebních pomůcek, díky kterým se pro Vás cvičení stane zábavou. 

Kurz pro začátečníky

Nejste si jistí, zda dokážete během cvičení pilates zapojit ty správné svaly?... Víte, jaké to vlastně jsou? Nebo se s touto technikou teprve seznamujete? Pak určitě zavítejte na kurz pro nováčky, který vás detailně seznámí s vaším tělem a naučí vás, jak ovládat svaly hlubokého stabilizačního systému včetně svalů pánevního dna.

První cyklus je z velké části věnován teoretickým základům, které jsou nezbytné pro správně pochopení práce s HSS. Délka lekce je 75 minut. Následný kurz navazuje na kurz předešlý, avšak je možné ho absolvovat i bez účasti na prvním kurzu. Upozorňuji, že bývá již obsazen účastníky prvního cyklu. Délka lekce ze 60 min.

Lekce budou probíhat v tělocvičně Rákosníčku (za Auto Horejsek) od ledna / března 2019. Maximální počet účastníků je 11. Ověřte si, prosím, předem kapacitu. Rezervace místa po uhrazení kurzovného na účet č. 2901203760/2010. V případě neúčasti se kurzovné nevrací.

Vlastní podložka na cvičení nutná!

LEKCE PILATES

Pilates na míči je cvičením fyzickým, ale také mentálním. Základem tohoto cvičení je správné dýchání, vědomé, přesné a plynulé vedení pohybu a v neposlední řadě relaxace. Lekce jsou pokaždé jiné a vždy na nich naleznete něco nového, takže vám jen tak nezevšední.

Ranní lekce v Amidě (po / čt)                                                          Ranní cvičení je jako káva, která vás pohladí po duši a nastartuje do nového dne. Tyto lekce jsou laděné více terapeuticky, tudíž můžete očekávat dokonalé protažení. Po cvičení budete plní energie, skvěle naladění a připravení čelit všem výzvám.              

Odpolední lekce v Amidě (út) a v Rákosníčku (čt)                    Jste unavení a rozbolavělí z toho věčného sezení v práci nebo si zkrátka jen chcete protáhnout tělo a přijít na jiné myšlenky? Pokud nebudete hledat výmluvy proč to dnes zase nejde, ale začnete myslet sami na sebe a přijdete si zacvičit, budete odcházet s pocitem, že tohle cvičení dává smysl a k tomu se ještě budete cítit lépe!                                                     

  • Aktuální rozvrh naleznete v sekci Rozvrh a ceník      
  • Místo na lekci je třeba předem zarezervovat            

PILATES V MALÉ VELENI

Čtvrteční večery patří těm, kdo si chtějí přijít zacvičit do místního Domu Kutury. 

Stejná forma cvičení jako je uvedeno výše, jen bez použití velkých míčů. Cvičit budeme na vlastních podložkách se zapůjčenými pomůckami. 

I zde platí, že je třeba místo na lekci předem zarezervovat.

KONDIČNÍ CVIČENÍ

Fyzicky náročnější lekce s využitím velkých míčů, při které protáhneme i posílíme tělo a zlepšíme kardiovaskulární kondici. Pokud preferujete u cvičení hudbu, potřebujete se zapotit a máte rádi balóny, pak je tohle správná volba! 

Pravidelné lekce v Amidě (út)

Lekce je rozvržena do několika bloků, které se během hodiny střídají. Účelem cvičení je dostat se do zvýšené tepové frekvence, posílit tělo a samozřejmě ho i dobře protáhnout. Krom velkých míčů využíváme při cvičení váhu vlastního těla. Na toto cvičení není potřeba žádná obuv - budujeme zdravé kotníky.

  • Aktuální rozvrh naleznete v sekci Rozvrh a ceník
  •   Místo na lekci je třeba předem zarezervovat

KOMPENZAČNÍ CVIČENÍ

Jste moderní společnost, která bere ohled na své zaměstnance? Věříte, že to co do svých lidí vložíte, to se vám vrátí? Aktivní oddechovka, která napravuje ztuhlá záda, učí správným zásadám držení těla a dýchání. Zkuste se zamyslet, co by mohlo být přínosem projektu nabízející zaměstnavateli a jeho týmu tzv. kompenzační cvičení. 

Oč tu jde
Smyslem cvičení je přinést úlevu lidem, kteří vykonávají sedavé povolání a trpí často bolestmi zad, páteře, hlavy aj. a to v pracovní době, ideálně v dopoledních hodinách, kdy můžeme pozitivně ovlivnit výkonnost v druhé části pracovního dne. Jde o to, nabídnout zaměstnanci takovou aktivitu, která zmobilizuje i zaktivuje tělo a do hlavy vnese nový a čerstvý závan vzduchu. Dopřejte mu 30 min, během kterých zapracuje na tom, aby se cítil lépe a podpořte tak zvýšení jeho efektivity práce. Dalším bonusem je, že se cvičí v menších skupinkách a tudíž může být společně strávená půlhodinka pojata jako forma teambuildingu. Na druhé straně malé skupiny cvičících zaručují individuální přístup řešení obtíží. 

Jak to bude probíhat                                                                      V určenou dobu dojedu k vám do firmy, včetně potřebných cvičebních pomůcek. Odcvičím sjednaný počet lekcí (každá trvá 30 min) a poté zase vše odvezu pryč. Jediné, co budeme potřebovat je menší (útulný) prostor cca 12 m2. 

Nabízím bezplatnou praktickou ukázku u vás ve firmě!